Jávea.com | Xàbia.com
Cercador

Gustavo Gastaldi, vencedor absolut del Trofeu Sir Thomas Lipton del Club Nàutic Xàbia

28 d'agost de 2023 - 10: 44

El Club Nàutic Xàbia va tancar aquest cap de setmana la 49a edició de la Setmana de la Vela, la setmana gran del club, que ha reunit més de 300 regatistes entre la vela infantil, les taules i els regatistes de la classe creuer. El dissabte es va celebrar el lliurament de premis, que va ser presidida per l'alcaldessa de Xàbia, Rosa Cardona.

El gran vencedor va ser el Team Tac de Gustavo Gastaldi, qui va ser el vencedor absolut del trofeu Sir Thomas Lipton i que també es va imposar al trofeu Comodoro, a la categoria ORC1.

Els primers al trofeu Comodoro van ser:

ORC 4: Texan, Alexandre de Liniers Armiñan CN Xàbia
ORC 3: Little Nellie, Alexandre Sánchez CN Xàbia
ORC 2: Argo, Andreas Melia Kluber CN Xàbia

Mentre en el Trofeu Sir Thomas Lipton Club el millor va ser Little Nellie d'Alejandro Sánchez CN Jávea, ia la prova Regata el millor a ORC 2 va ser Lassal de Gonzalo Calvo RCN València ia ORC 1 va ser Team Tac de Gustavo Gastaldi.

En el Trofeu de Motonàutica 3 caps, una prova per a les embarcacions de motor, que han de superar diferents balises i requereix una gran precisió en la navegació, es va imposar l'embarcació Weekend de Javier Otegui.
El trofeu Esperit de Tradició va ser per al Xàbia III de Pilar Azcón i el d'Armador de l'Any va ser per a José Manuel Momparler Pechuán.

Trofeu Rodolfo Tomás d'Optimist i 420

El cap de setmana del 19 i 20 d'agost es van disputar les proves de la Setmana de la Vela de Vela Infantil amb els trofeus Rodolfo Tomás d'Optimist i 420. La d'Optimist va comptar amb la presència de regatistes procedents de clubs de la Comunitat (Club Nàutic Altea, Club Nàutic El Campello, Club Nàutic Santa Pola, Reial Club Nàutic Calp, Reial Club Nàutic Dénia, Club Nàutic Oliva, Reial Club Nàutic Torrevella, Reial Club Nàutic València, Club Nàutic Devesa de Campoamor), però també de Catalunya (Club Nàutic Cambrils, Club Nàutic Hospitalet-Vandellós) i Múrcia (Club Nàutic Mar Menor i Reial Club Nàutic Cartagena) així com el Club Nàutic Marítim Benalmádena de Màlaga.

En optimist B el podi va quedar de la següent manera:

1) Teo Polizzi CN Xàbia
2) Ànima Polizzi CN Xàbia
3) Blanca Díaz RCN València

En optimist A:

1) Joan Diumenge del Club Nàutic de Cambrils
2) Mateu Carbonell
3) Juan Francisco Chumilla del Reial Club Nàutic Torrevella

premi al esportesta més jove d'Optimist B: Noah López del Reial Club Nàutic València
premi al esportesta més jove d'Optimist A: Marc Puig del Club Nàutic Xàbia

El 420, de les 10 parelles que van participar, les millors van ser:

1) Nando Puig i Kevin Lenis del Club Nàutic Xàbia
2) Miguel Campos i Pablo Moreno (del Reial Club de Regates d'Alacant el primer i del Reial Club Nàutic de
València el segon)
3) Lucy Crosbie i Carlota Gómez del CN ​​Xàbia.

Trofeu Windsurf

El trofeu de Windsurf es va disputar els dies 21 i 22 d'agost amb els resultats següents:

Bic techno sub17:
1.- Beltrán García de CW Hispano Francés
2.- Mauro Guijarro del CN ​​Xàbia

Bic techno sub15:
1.- Santiago Puigmoltó de CW Hispano Francés

Bic Techno Plus:
1.- Júlia Martínez del CN ​​Xàbia

IqFoil sub19:

1.- Jorge Monparler CN Xàbia
2.- Jiri Stepanek
3.- Pau Momparler CN Xàbia;
4.- Noor Saidi CN Xàbia

Open Foil:

1.- José Luis Boronat CN Xàbia

A R:

1.- Rafa Ros EV Seasurf Patrol
2.- Humberto Martínez CN Los Nietos
3.- Marc Leutscher Reial Club de Regates d'Alacant
4.- José Luis Boronat Roda Chambergas
5.- Carlos Marí CN Xàbia
6.- Diego Martín Moreno EV Seasurf Patrol
7.- Cristian Paul Rojas EV Seasurf Patrol
8.- Vicente Jorge Aliaga EV Seasurf Patrol

resultats complets

Motonàutica

3.- Aspho – Javier Gamón CN Xàbia
2.- Beco – Javier Beutel CN ​​Xàbia
1.- Weekend- Javier Otegui CN Xàbia

trofeu Comodoro

ORC 4

3.- Seraphim Arturo Miquel Bartual CN Xàbia
2.- Future Fernando Maestre Azcon CN Xàbia
1.- Texan Alexandre de Liniers Armiñan CN Xàbia

ORC 3

3.- Espits Un Jeroni Camarena CN Xàbia
2.- Xàbia III Pilar Azcón CN Xàbia
1.- Little Nellie Alejandro Sánchez CN Xàbia

ORC 2

3.- Boher Carlos Boronat CN Javea
2.- Mustango Miguel Vicente Almazán CN Xàbia
1.- Argo Andreas Melia Kluber CN Xàbia

ORC 1

3.- Taino José Manuel Momparler CN Xàbia
2.- Aliten 4 José María Pineda RCN Dénia
1.- Team tac Gustavo Gastaldi RCN Dénia

Esperit Tradició Xàbia III Armador de l'any: José Manuel Momparler Pechuan

Trofeu Sir Thomas Lipton club

3- Escola de Vela – Fernando Puig CN Xàbia
2.- Marara Dos – Vicente Reig CN Xàbia
1.- Little Nellie Alejandro Sánchez CN Xàbia

Trofeu Sir Thomas Lipton Regata

ORC 2

3.- Espits Un Jeroni Camarena CN Xàbia
2.- Orballo Un Guillermo Ponzinibbo
1.- Lassal Gonzalo Calvo RCN València

ORC 1

3.- Argo Andreas Melia CN Xàbia
2.- Aliten 4 José María Pineda RCN Dénia
1.- Team Tac Gustavo Gastaldi RCN Dénia

Guanyador Absolut Sir Thomas Lipton Team Tac: Gustavo Gastaldi RCN Dénia

Deixa un comentari

    28.803
    0
    9.411
    1.060